Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Janowiecka młodzież na PGE Arena Gdańsk

2013-04-22 13:15:02 (ost. akt: 2013-04-22 13:23:31)

Autor zdjęcia: SUG

„Kibicuj z klasą” nie zwalnia tempa. Zgodnie z naszymi założeniami, niedzielę spędziliśmy w Trójmieście.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Janowca Kościelnego w swoim, praktycznie niezmienionym, składzie. Pierwszym naszym celem podróży był Stary Rynek w Gdańsku. Stamtąd wszyscy razem udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godzinie 12.00 rozpoczęła się msza święta.

Po jej zakończeniu, korzystając z czasu wolnego, rozeszliśmy się po starówce. Czas ten wykorzystaliśmy m.in., aby wejść na wieżę widokową kościoła mariackiego, skąd rozpościera się przepiękna panorama Trójmiasta, robienie pamiątkowych zdjęć, oraz posilanie się w okolicznych restauracjach.

Następnie udaliśmy się po odbiór biletów na stadion PGE Arena Gdańsk, które zostały Nam ufundowane przez klub Lechia Gdańsk. Z racji tego, iż do rozpoczęcia meczu pozostały dwie godziny, odwiedziliśmy Sopot, aby pospacerować po molo oraz piaszczystej plaży. Słońce oraz bezchmurne niebo przyciągnęło mnóstwo osób na skwer sopocki. Byliśmy przekonani, że wiosna, ta prawdziwa, zbliża się już do nas, wielkimi krokami.


Na stadionie znaleźliśmy się tuż przed pierwszym gwizdkiem. Piękna, złota elewacja obiektu gdańskiego, zielona murawa, oraz błękitne, bezchmurne niebo, dodatkowo świetna widoczność z zajmowanego miejsca, smaczny catering i chóralny, kilkunastotysięczny śpiew kibiców spowodował, iż uznaliśmy, na tą chwilę, ten obiekt za najpiękniejszy w Polsce.

Sam mecz mógł się podobać. Padło pięć bramek, jednak gospodarz - Lechia, mimo dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie, przegrała z Jagiellonią Białystok 2 do 3. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w MC Donaldzie na posiłek i przed 23 zmęczeni. ale i pełni wrażeń, byliśmy w Janowcu z powrotem.

W tym roku szkolnym pozostał nam jeszcze jeden mecz, na który mamy zamiar się wybrać. 18 maja planujemy podróż do stolicy, na klasyk piłkarski, który najprawdopodobniej będzie decydował o mistrzostwie Polski w piłce nożnej. Stołeczna Legia podejmie tego dnia poznańskiego Lecha, a my, mamy nadzieję, będziemy świadkami pięknego sportowego widowiska z fantastyczną grą piłkarzy oraz fanatycznym dopingiem kibiców, zgodnym z duchem fair play.

P.S. Chciałbym uniknąć niepotrzebnych spekulacji, więc oświadczam, że projekt „Kibicuj z klasą” jako moja prywatna inicjatywa, skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci z gminy Janowiec Kościelny. Realizuje go sam i nie pobieram żadnych korzyści finansowych z tego tytułu. Moje uczestnictwo w wyjazdach, na których jestem opiekunem, opłacam z własnych środków. W razie potrzeby, jakichkolwiek pytań, zapraszam do rozmowy.

Grupa „Elyta”
Z kibicowskim pozdrowieniem
Twórca i realizator projektu - Rafał Pyra

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages