Piątek, 28 lipca 2017. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

IV liga: Zatoka Braniewo - Orzeł Janowiec Kościelny 2:0 (0:0)

2013-04-20 22:53:28 (ost. akt: 2013-04-21 13:20:59)

W sobotę (20 kwietnia) w meczu 20 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec Kościelny przegrał na wyjeździe w Braniewie z sąsiadem w tabeli miejscową Zatoką 0:2 i zamienił się z tym zespołem miejscami.

Przed meczem trener janowieckich Orłów zapowiadał, że będzie to mecz z gatunku za 6 punktów. Niestety jak się okazało dla rywali, a nie dla Orłów.

Przed meczem piłkarze Orła Janowiec minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego działacza i sympatyka janowieckiego klubu Stanisława Banasia.

Początek spotkania w Braniewie to wyrównana gra obu drużyn, które nie potrafiły wyrobić sobie dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Jako pierwsi groźnie atakują gospodarze. Daniel Komorowski trafia w słupek, a dobitkę Piotra Rutkowskiego w spaniałym stylu broni debiutujący w bramce Orła Sebastian Chabowski.

W 30 min. napastnik gospodarzy Piotr Lewandowski ze stałego fragmentu gry ponownie trafia w słupek golkipera Orła. Zatoka z wolna przejmuje inicjatywę na boisku, lecz wynik bezbramkowy utrzymuje się do końca pierwszej połowy.

Prawdziwe emocje były w drugiej połowie. Pomocnik Orła Mariusz Rólka w krótkim odstępie czasu ,,zarabia'' dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną i opuszcza plac gry, osłabiając tym samym swój zespół. Zatoka wykorzystuje to podkręcając jednocześnie tempo spotkania.

Mateusz Kosiński oddaje potężny strzał na bramkę gospodarzy, lecz golkiper Zatoki nie daje się zaskoczyć. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Piotr Lewandowski uderzeniem z ponad 20 m zdobywa pierwszego gola dla Zatoki, a minutę później ten sam zawodnik dośrodkowuje w pole karne, a tam piękną główką Daniel Komorowski zdobywa drugiego gola dla swego zespołu. Dwie minuty, które wstrząsnęły Orłem wpłynęły na końcowy wynik tego meczu.

W doliczonym czasie gospodarze mogli podwyższyć rezultat, ale nie wykorzystali niezłej okazji.

Orzeł Janowiec przegrał mecz za 6 punktów z Zatoką Braniewo i zamienił się niechlubnym ostatnim miejscem w tabeli z tym zespołem. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Orłem Zatoka ma w swoim dorobku 11 punktów z czego 6 to punkty na janowieckich Orłach. Orzeł spadł na ostatnie miejsce w tabeli mając w dorobku 10 punktów. Najbliższy mecz Orzeł rozegra na własnym stadionie za tydzień z Omulwią Wielbark i w tym meczu podopieczni Waldemara Pyrackiego muszą szukać swoich szans na odniesienia ligowego zwycięstwa.