Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Osiemnastolatkowie z gminy Janowiec Kościelny

2013-04-10 17:26:45 (ost. akt: 2013-04-12 10:31:24)

W Gminie Janowiec Kościelny świętowano osiemnaste urodziny Młodzieży z rocznika 1995 r. W ten sposób chciano podkreślić, że we wspólnocie lokalnej pamiętamy o tak ważnym wydarzeniu, jakim jest uzyskanie pełnoletności i stanie się pełnoprawnym obywatelem RP.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną w Święto Miłosierdzia Bożego przez Proboszcza Parafii Księdza Jacka Lubińskiego. Ks. Proboszcz modlił się wraz z wiernymi i rodzinami Osiemnastolatków o potrzebne łaski w dorosłym życiu, a także w homilii skierował piękne słowa i życzenia do Jubilatów.


Następnie w wiosennie udekorowanej przez SOKSiR sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym, młodzież gimnazjalna zaprezentowała montaż słowno-muzyczny uświetniający tę uroczystość.


Serdeczne życzenia z tej okazji w imieniu Samorządu Gminnego i własnym przekazała Bożena Grochala - Wójt Gminy. Wójt mówiła również o prawach, przywilejach i obowiązkach w związku z ukończeniem 18 lat. Podkreśliła również, że dzięki takim spotkaniom Młodzież ma możliwość spotkania się z Przedstawicielami Samorządu Gminnego.


Następnie Osiemnastolatkowie z rąk Ks. Proboszcza i Wójt otrzymali pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, a kwiatek urodzinowy wręczył Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Zakrzewski.Wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali tradycyjne "100 lat" dla Jubilatów, z wiodącym głosem księdza Proboszcza. Było pamiątkowe zdjęcie i radosne integracyjne pokoleniowe spotkanie przy "urodzinowym torcie".
 Uroczystość przerodziła się w sympatyczne spotkanie znajomych i rodzin pełne rozmów, wspominek i śmiechu.

Ewelina Mierzejewska

Z-ca Kierownika USCPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages