Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

IV liga: Stomil II Olsztyn - Orzeł Janowiec Kościelny 6:1 (2:0)

2013-04-07 16:26:12 (ost. akt: 2013-04-07 20:59:35)

W niedzielę (7 kwietnia) w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej z 18 kolejki IV ligi janowieckie Orły wysoko uległy w Olsztynie rezerwom Stomilu 6:1.

Nieudanie zainaugurowali rozgrywki w piłkarskiej IV lidze w rundzie wiosennej piłkarze Orła Janowiec Kościelny. Zespół Waldemara Pyrackiego wysoko przegrał na wyjeździe ze Stomilem II.

Drużyna gospodarzy wystąpiła w najsilniejszym składzie z kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Wśród gości zabrakło napastnika Pawła Szypulskiego oraz obrońców Tomka Langowskiego i Darka Kolankowskiego.

W 12 min. rzut karny dla Stomilu II po problematycznym faulu na Patryku Kunie pewnie wykorzystał Paweł Łukasik. Stomil przeważał w tej części spotkania. Kilkanaście minut później faul w polu karnym gospodarzy na napastniku Orła Dawidzie Szypulskim, lecz arbiter spotkania Paweł Jarguz nie dopatrzył się przewinienia biało-niebieskich. Za chwilę pada gol dla Stomilu po strzale Szymona Kaźmierowskiego i gospodarze prowadzą do przerwy z Orłem 2:0.

W II połowie w 51 min. znowu problematyczny rzut karny dla gospodarzy lecz golkiper Orła Łukasz Radzikowski wybronił strzał Pawła Łukasika. Za chwilę padają kolejne gole dla Stomilu po strzałach Dominika Kuna i ponownie Pawła Łukasika i biało-niebiescy prowadzą już 4:0

Orzeł stara się zniwelować straty, lecz kolejnego nieczystego zagrania w polu karnym gospodarzy nie zauważa sędzia, a gospodarze w odwecie strzelają kolejnego gola. Orzeł zdobył honorowego gola w 76 min. po strzale Mariusza Rólki a w minutę później kolejny gol dla Stomilu i wynikiem 6:1 zakończyło się te spotkanie.

Stomil wygrał zasłużenie, był zespołem lepszym. Szkoda, że arbiter spotkania zepsuł trochę widowisko, bo gwizdał aby w jedną stronę. W moim zespole zabrakło kilku czołowych zawodników. Nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej prze piłce przez co nie wychodziły nam składniejsze akcje - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Orła Janowiec Kościelny Waldemar Pyracki

Stomil II Olsztyn - Orzeł Janowiec Kościelny 6:1 (2:0)
1:0 Paweł Łukasik (13'-k)
2:0 Szymon Kaźmierowski (40')
3:0 Dominik Kun (55')
4:0 Paweł Łukasik (58')
5:0 Paweł Łukasik (75')
5:1 Mariusz Rólka (76')
6:1 Dominik Kun (77')

Stomil II Olsztyn: Leszczyński - Bartkowski - Szymonowicz - Niewulis - Dziemidowicz - Łukasik - Mroczkowski (Tomkiewicz) - Głowacki (Żukiewicz) - P.Kun - Wypniewski (Sienikowski)- Kaźmierowski (D.Kun)
Orzeł Janowiec Kościelny: Radzikowski - A.Łochnicki - J.Górny - Rólka - M.Łochnicki - Rama - Kosiński - Małecki - Lewikowski - D.Szypulski - Szczypiński (Sarbiewski)